Slider

1. stupeň ZŠ

BRNO ZBLÍZKA
…objev město s Nelou a drakem…

V sešitu Brno zblízka sami nebo se svými kamarády zdoláte pár překážek, zažijete nové výzvy a třeba se naučíte o svém okolí přemýšlet trochu jinak.

Sešit je plný inspirace a dobrodružství – potkáte je při objevování místa, kde žijete a ke kterému máte vztah.

Nevěříte, že i vy můžete ve městě něco změnit?

Zkuste naslouchat jeho potřebám a pomozte městu růst. A prozkoumejte, jaké možnosti máte právě vy.

Nebudete na to sami – na vaší cestě, jak rozumět městu, vás doprovodí naši dva průvodci: Nela a Drak.

Každý z nás může ovlivnit místo, kde žije, a i drobná pozitivní změna dokáže zlepšit veřejný prostor a vztahy v komunitě – to je ve zkratce hlavní poselství sešitu Brno Zblízka. Dětem z 1. stupně základních škol jsou v něm představeny některé z důležitých principů rozvoje města. Díky zajímavým aktivitám si děti vyzkouší vnímat a zmapovat místo či město a také přemýšlet nad tím, co ony samy mohou udělat, aby se zde cítily lépe. Sešit Brno zblízka má rovněž sloužit jako podpůrný materiál pro Participativní rozpočet do škol s cílem posunout děti o kousek blíž dospělému světu a naučit je demokratickým principům.

Sešit je bohatě ilustrován brněnským výtvarníkem Tomášem Kučerovským a na jeho vzniku se podílela Barbora Dvořáková, která se zabývá místně ukotveným učením a interpretací místního dědictví. Byl vydán v nákladu 3 000 výtisků a do rozebrání jeho zásob je pro vás nyní k dispozici zdarma. Budeme rádi za zpětnou vazbu k sešitu i doprovodné metodice – tu prosím pište na mail gregorova.eva@brno.cz.